Bridgestone BATTLAX SC pro velké skútry

13.04.2012

Vynikající výkon na suchu a mokru ve spojení se sníženou hlučností

Společnost Bridgestone Corporation uvádí na trh nové radiální pneumatiky BATTLAX SC pro velké skútry. Pneumatika bude k dispozici ve dvou rozměrech pro přední kolo a ve třech rozměrech pro zadní kolo.

BATTLAX SC je nejnovějším přírůstkem v nabídce radiálních pneumatik Bridgestone pro velké skútry. Nový tvar dezénu využívá koncepty použité u pneumatik Bridgestone HYPERSPORT k dosažení vyšší úrovně ovladatelnosti. Nový dezén disponuje také širšími drážkami, které stojí za vynikajícím výkonem na mokru a suchu. Drážky jsou navrženy s optimálním objemem a rozmístěny v precizně zvolených úhlech, čímž se podařilo výrazně snížit hlučnost odvalování.

BATTLAX je prémiovou řadou silničních motocyklových pneumatik Bridgestone. Vrcholnými představiteli rodiny pneumatik BATTLAX jsou pneumatiky třídy MotoGP pro mistrovství světa silničních motocyklů organizované mezinárodní motocyklovou federací FIM (Fédération Internationale de Motocyclisme), jehož je Bridgestone oficiálním dodavatelem pneumatik. Bridgestone nabízí širokou škálu pneumatik BATTLAX od cestovních až po závodní pokrývající všechny kategorie motocyklů od malých až po velké.

S širokou nabídkou motocyklových pneumatik včetně řady BATTLAX bude Bridgestone i nadále usilovat o to, aby v následujících letech zajistil mnoha motocyklistům po celém světě komfortní a bezpečnou jízdu na motocyklu.

Pneumatiky BATTLAX SC se v Evropě prodávají od března 2012 na trhu náhradní spotřeby pro velké skútry poháněné motory se zdvihovým objemem 300 cm3 a vyšším (včetně modelů Honda SH300i, Yamaha TMAX 500 a Suzuki Burgman 650). Tyto pneumatiky budou letos uvedeny na trh také v Severní Americe, Střední a Jižní Americe, Asii a Oceánii.

Přehled rozměrů

Přední pneumatika

  • 120/70 R 14 M/C (55H)
  • 120/70 R 15 M/C (56H)

Zadní pneumatika

  • 160/60 R 14 M/C (65H)
  • 160/60 R 15 M/C (67H)
  • 130/70 R 16 M/C (61S)