Dunlop s Road Smart II posunuje sportovní cestování na novou úroveň

27.02.2012

Dunlop s Road Smart II posunuje sportovní cestování na novou úroveň

Nové pneumatiky RoadSmart II jsou v každém směru milníkem v oblasti pneumatik určených pro sportovní cestování. Tyto nové prémiové pneumatiky, které jsou pokračováním nesmírně úspěšných a oblíbených RoadSmart, využívají technologie bezešvého pásu (JLB) a multi-profilového běhounu (MRT), které byly úspěšně odzkoušeny v mnoha závodech. Také proto se tyto pneumatiky mohou pochlubit dlouhou životností a těmi nejlepšími technickými parametry v klíčových oblastech jízdních vlastností ve své třídě. Vynikající kvalita RoadSmart II ve všech oblastech dokonale odráží filozofii společnosti Dunlop „jízdy s důvěrou“.

Splnění náročných požadavků
„Trh se sportovním cestováním zaznamenal v posledních letech mnoho změn. Tradiční nároky na pohodlí při cestování na delší vzdálenosti a ochrana před nepříznivým počasím jsou ze strany závodníků stále samozřejmostí, ale tvoří již jen malou část dlouhé řady dalších požadavků,“ říká Sharon Antonaros, marketingový ředitel úseku motocyklových pneumatik Dunlop pro oblast Evropy, Středního východu a Afriky.

Dnešní sportovně cestovní motocykly musí jezdce nejen pobavit, ale také zajistit bezpečnost na klikatých cestách, a to za každých podmínek. Majitelé sportovně cestovních motocyklů od svých pneumatik očekávají delší životnost, a to i přesto, že na ně vyvíjejí stále větší tlak způsobený využíváním silných motorů, které jsou buď převzaty ze supersportovních motocyklů, nebo speciálně vyrobeny pro jízdu s motory s vysokým točivým momentem.

Lepší jízdní vlastnosti, vyšší výkon a větší odolnost. Odpovědí společnosti Dunlop na tyto přísné požadavky jsou pneumatiky RoadSmart II.

Dědictví úspěchu
„Single carcass provedení zdědily pneumatiky RoadSmart II osvědčenou kvalitu svých předchůdkyň a nastavily tak nová měřítka v oblasti stability a výkonu — nikoliv pouze u sportovně cestovních motocyklů, ale také u celé řady silných a výkonných motocyklů od roadsterů, naháčů až po motocykly kategorie enduro,“ říká Patrice Omont, ředitel výzkumu a vývoje motocyklů a motorsportu pro oblast Evropy, Středního východu a Afriky.

Spojením brilantních technologií společnosti Dunlop, jako jsou multiprofilový běhoun (MRT) nebo konstrukce bezešvého pásu (JLB) s pokrokovým designem vzorů, přinášejí pneumatiky RoadSmart II jezdcům velkých motocyklů vynikající kombinaci odolnosti, brždění za mokra, přilnavost k vozovce za suchého počasí i za deště a lepší jízdní chování s tím, jak se pneumatiky postupně opotřebovávají.

Technologie bezešvého pásu JLB: životnost, integrita a pohodlí
Pneumatiky RoadSmart II využívají technologii společnosti Dunlop bezešvý pás (JLB), což je systém konstrukce pneumatiky, který využívá techniku denzity kordového vlákna zajišťující přímější řízení, bohatší odezvu a skvělou stabilitu při vysokých rychlostech.

Pneumatiky vyrobené s využitím technologie JLB nabízí lepší odezvu a pocit větší jistoty při vjíždění do zatáček. Bezešvý pás navíc zvyšuje tuhost pneumatik, čímž přispívá k větší pevnosti a uchování jejich tvaru a integrity drážek, a to aniž by ohrozil kvalitu jízdy. Pružné tlumení nárazů u pneumatik RoadSmart II skutečně přispívá k většímu pohodlí při cestování na delší vzdálenosti.

U pneumatik RoadSmart II byla technologie JLB společnosti Dunlop vyvinuta nejen pro zvýšení životnosti, ale také délky optimální funkčnosti pneumatik s tím, jak se postupně opotřebovávají.

Technologie Multi Tread (MT): od závodu na cesty
Aby splnily požadavky moderních sportovně cestovních jezdců na kvalitu jízdy a odolnost, byly pneumatiky RoadSmart II navrženy za využití technologie Multi Tread (MT).

Multiprofilový běhoun kombinuje odolnou pryžovou směs ve střední oblasti (20-25 %) dezénu běhounu s měkčí a přilnavější směsí na boční části pneumatiky. Střední část dezénu se dotýká vozovky, když je motocykl ve vertikální poloze. Používá tužší a chladicí směs, která zajišťuje nejvyšší možnou rovnováhu, přenos tažné síly mezi kolem a vozovkou, kvalitu brzdění a delší životnost běhounu pneumatiky. Postranní část pneumatiky se dotýká vozovky, když je motocykl nakloněn. Tato část obsahuje gumovou směs vyvinutou speciálně pro zlepšení ovládání při maximálních úhlech náklonu.

Unikátní design směrového dezénu běhounu u pneumatik RoadSmart II zlepšuje výkon a snižuje jejich opotřebení. Profily MT byly vytvořeny pro lepší kontakt s vozovkou a lepší zpětnou vazbu.

Celkovým výsledkem je hodnotnější a spolehlivější projíždění zatáčkami pří extrémních náklonech do stran. Speciální vzorek dezénu běhounu s hlubšími středovými drážkami zvyšuje výkon za mokra a dodává tak pneumatikám RoadSmart II vynikající přímý přenos tažné síly mezi kolem a vozovkou a kompaktně vynikající vlastnosti řízení za každého počasí. Multiprofilový běhoun přináší řidičům jistotu, což jim dovoluje plně si užít sportovní jízdu na všech druzích vozovek a za každých klimatických podmínek.

Silikový běhoun: optimalizace výkonu při vlhkém a chladném počasí
Z důvodu zlepšení přilnavosti za vlhkého počasí se mohou pneumatiky RoadSmart II: pochlubit novým, vysoce disperzním typem siliky. Směsi využívající siliku jsou pružnější a flexibilnější při nižších teplotách a umožňují vyšší přilnavost a lepší brzdné vlastnosti za chladného počasí. Ultra jemné částice sazí, které jsou uloženy hluboko v pneumatikách, urychlují proces jejich zahřátí, čímž umožňují širší rozsah provozních teplot.

Splnění požadavků jezdců i motocyklů
Pneumatiky RoadSmart II společnosti Dunlop naprosto přirozeně splňují náročné technické požadavky těch nejsilnějších sportovních motocyklů, roadsterů a naháčů.

Nicméně stejně důležitou součástí poslání pneumatik RoadSmart II je vyjít vstříc potřebám jezdců. K tomu pneumatiky RoadSmart II využívají vyspělou technologii Dunlop a přicházejí tak se souhrnem vlastností kombinujících déletrvající výkonnost při vysoké životnosti a přilnavosti za sucha i mokra a stabilitu a ovládání, na které se mohou spolehnout dokonce i závodní jezdci.

Klíčové vlastnosti:

  • optimální kombinace dlouhé životnosti, jízdních vlastností, přenosu tažné síly mezi koly a vozovkou, stability, pohodlí a aktivního zapojení jezdce
  • technologie bezešvého pásu (JB) pro stabilitu při vysokých rychlostech a výborné tlumení nárazů
  • technologie multiprofilového běhounu vyvinutá naším oddělením motoristického sportu pro výborný lineární přenos tažné síly mezi kolem a vozovkou a zvýšenou přilnavost v zatáčkách
  • ultrajemné částice sazí pro výbornou přilnavost urychlující proces zahřátí, čímž dovolují širší rozsah provozních teplot.
  • mimořádná životnost
  • zajišťuje vysokou kvalitu jízdních vlastností během životního cyklu pneumatiky
  • znamenitá přilnavost za sucha i mokra
  • excelentní brzdné vlastnosti za mokrého počasí

Pneumatiky RoadSmart II budou od 1. října 2011 dostupné v následujících rozměrech:

Přední:
120/60ZR17
120/70ZR17

Zadní:
150/70ZR17
160/60ZR17
180/55ZR17
190/50ZR17

A v těchto rozměrech budou dostupné od 1. dubna 2012:

Přední:
110/70ZR17
110/80ZR18
120/70ZR18
110/80R19

Zadní:
150/70R17
170/60ZR17
160/60ZR18
190/55ZR17

Dunlop
Dunlop je jedním z předních světových výrobců špičkových pneumatik s impozantní historií úspěchů v motoristickém sportu. Rozsáhlé zkušenosti na poli závodů vedly Dunlop k zavádění inovativních technologií také u pneumatik určených k běžnému použití. Pro dosažení maximálního pohodlí během jízdy využívá Dunlop nejnovější technologie výroby pneumatik poskytující skvělý výkon a dlouhou životnost. Pneumatikami Dunlop své motocykly standardně vybavuje mnoho předních světových výrobců včetně firem Aprilia, Benelli, Harley-Davidson, Honda, Husqvarna, Kawasaki, KTM, Piaggio, Suzuki, Triumph a Yamaha.